Jury i Laureaci

Szanowni Państwo,

Tegoroczna edycja naszej konferencji skupiła blisko 250 uczestników z całej Polski. W jej trakcie przeprowadzono konkurs 97 prac w 6 sesjach naukowych. Nowością tegorocznej edycji było utworzenie odrębnej formy prezentacji polegającej na przedstawieniu doniesień w formie plakatów elektronicznych.

Laureatów wyłoniło jury w składzie:

Prof. dr hab. n.med. Lidia Rudnicka - Kierownik Katedry i Kliniki Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
Prof dr hab. n.med. Małgorzata Olszewska - Redaktor Naczelny "Przeglądu Dermatologicznego"
Prof. dr hab. n. med. Dorota Krasowska
Dr Olga Warszawik-Hendzel
Dr Anna Waśkiel
Dr Aleksandra Wielgoś

Lista laureatów konkursu prac:

NAGRODY SPECJALNE:

Nagroda Prezesa Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego - Filip Fijołek „Markery nowotworowe w twardzinie układowej.”

Nagroda Kierownika Katedry i Kliniki Dermatologicznej WUM – Magdalena Chrabąszcz „Zaskakująca korelacja: choroba Parkinsona i czerniak. Jak możemy wytłumaczyć tę zależność?”

Nagroda Redaktora Naczelnego „Przeglądu Dermatologicznego” – Magdalena Basałygo „Ocena równowagi stężenia MMP-1, MMP-2 i TIMP-1 w przebiegu AZS.”

Nagroda Przewodniczącego Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego – Natalii Komorniak „Probiotyki jako uzupełnienie terapii trądziku pospolitego.”

Nagroda Opiekuna Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Dermatologicznej WUM – Marlena Ćwiklik „Zastosowanie wysokodawkowych immunoglobulin dożylnych w dermatologii.”

SESJA USTNA PRAC ORYGINALNYCH

I miejsce – Tomasz Grzywa „Heterogenność genetyczna w obrębie guza litego czerniaka skóry – analiza zmienności najczęstszych mutacji w obrębie zmiany pierwotnej.”

II miejsce – Magdalena Basałygo „Ocena równowagi stężenia MMP-1, MMP-2 i TIMP-1 w przebiegu AZS.”

III miejsce – Filip Fijołek „Markery nowotworowe w twardzinie układowej.”

SESJA USTNA PRZYPADKÓW KLINICZNYCH

I miejsce – Sandra Opalińska „Wyprysk kontaktowy na (met)akrylany wywołany manicurem hybrydowym.”

II miejsce – Justyna Ceryn „Pęcherzyca łojotokowa, rzadka odmiana pęcherzycy liściastej z zajęciem nosa – przypadek kliniczny.”

III miejsce – Jakub Żółkiewicz „Nietypowy obraz twardziny ograniczonej – opis przypadku klinicznego.”

SESJA USTNA PRAC POGLĄDOWYCH

I miejsce – Agata Zielińska „Zastosowanie analogów prostaglandyn w terapii różnych rodzajów łysienia.”

II miejsce – Agnieszka Krasowska „Apremilast – nowy lek w terapii łuszczycy.”

III miejsce – Aleksandra Iwanowska „Jak zablokować włóknienie w twardzinie układowej? – co nowego wiemy z badań podstawowych i klinicznych?”

SESJA E-POSTER PRAC ORYGINALNYCH

I miejsce – Dominika Ragin „Skórne objawy niepożądane podczas leczenia onkologicznego i związana z nimi zmiana jakości życia pacjentów.”

II miejsce – Julia Nowowiejska „Ziarniniak obrączkowaty – choroba nadal enigmatyczna. Analiza retrospektywna pacjentów.”

III miejsce – Justyna Buś „Rehabilitacja w twardzinie układowej kluczem do poprawy współpracy z pacjentem.”

SESJA E-POSTER PRZYPADKÓW KLINICZNYCH

I miejsce – Anna Zaryczańska „Obraz kliniczny, dermoskopowy i histologiczny raka Pageta i wyprysku brodawek sutkowych – studium dwóch przypadków.”

II miejsce – Martyna Wilk „Angiokeratoma w dermoskopii.”

III miejsce – Aldona Babiarz „Dermoskopia choroby Dariera.”

SESJA E-POSTER PRAC POGLĄDOWYCH

I miejsce – Radosław Wołos „Zastosowanie leków blokujących interleukinę-23 w dermatologii.”

II miejsce – Marlena Ćwiklik „Zastosowanie wysokodawkowych immunoglobulin dożylnych w dermatologii.”

III miejsce – Katarzyna Górska „Skórny analog osi podwzgórze-przysadka-nadnercza i jego rola w patogenezie łuszczycy.”

NAGRODY PUBLICZNOŚCI

Sesja ustna prac oryginalnych – Joanna Zozula „Skórne reakcje fototoksyczne i fotoalergiczne – analiza wyników jednoośrodkowego badania retrospektywnego.”

Sesja ustna przypadków klinicznych – Sandra Opalińska „Wyprysk kontaktowy na (met)akrylany wywołany manicurem hybrydowym.”

Sesja ustna prac poglądowych – Anna Kuźminko „Liszaj twardzinowy – między dermatologią a ginekologią."

W dniu 2 marca przeprowadzone również zostały warsztaty dermatochirurgii. Instruktorem była p. Dr Marta Sar-Pomian.

Dziękujemy za rosnące z roku na rok zainteresowanie naszą konferencją, wspaniałe wykłady oraz ożywioną dyskusję. Już teraz zapraszamy na kolejną, V edycję, zaplanowaną na 23 lutego 2019 r.

Leszek Blicharz

Przewodniczący SKN przy